Történelemportál

Cikkek az Emlékezet rovatban

A rendszerváltás után a gyilkosok, a kínzótisztek szabadon élhettek anélkül, hogy bárki is felelősségre vonta volna őket. Kísérletek persze voltak a számonkérésre, de az igazságszolgáltatás kerekét nem várt helyről siklatták félre.

FankaDeli egyedülálló zenefeldolgozása után könyv is megjelent a magyar és a nemzetközi vívósport és vívásoktatás egyik meghatározó, de sokáig elfeledett alakjáról, melynek címe „Borsody László a géniusz”.

Lucian Boia román történész szerint nem lehet arra kötelezni a magyarokat, hogy örvendjenek a trianoni döntésnek.

Épp csak a Munkásőr induló katonai zenekaros kísérete hiányzott a Honvédelmi Minisztérium delegációjának egy évvel ezelőtti felvonulásához a Fiumei úti sírkertben, amely során a karhatalmisták és a kommunista diktatúra katonai vezetői előtt tisztelegtek a szaktárca intézményének tagjai.

Amit Kemény Zsigmond teremtett, az a magyar szellemtörténet egyik csúcspontja. Életműve talán nehéz nyelvezetű, stílusában olykor hömpölygő és nehézkes, de gondolataiban gránitszilárdságú politikai közírót takar. (Szentesi Zöldi László ajánlója)

Sokáig fehér folt volt a történelemben a Délvidék első világháború utáni megszállásakor a magyarok ellen elkövetett 1919-es szerb atrocitások ügye, de ebben az évtizedben már megkezdődött ebben a tárgyban is a történészi kutatómunka.

FIGYELEM! Elavult, nem támogatott böngésző! Töltsön le egy újat!