Történelemportál

Szindbád egészen különlegesen és varázslatosan tudott írni, úgy, ahogyan magyar nyelvterületen csak nagyon-nagyon kevesen – és briliáns tollát utolsó leheletéig szegény és édes hazánk ügyének szolgálatába állította. (Domonkos László Hornyik Miklósról)

Utolsó éjszakáján azt mondta: tudja, hogy szép, tartalmas élete volt. És e nagy élet során mindvégig írt és írt és írt és írt. Nagyon-nagyon sokat. Értünk. A fajtájáért. Ki merészelné állítani, hogy Csurka István meghalt? (Domonkos László írása)

Francia Kiss Mihály a róla mesterségesen, aljasul kialakított ördögfattya-fantomképnek köszönhette végzetét. 1947-ben halálra ítélte a népbíróság, de csak ’56 után fogták el. A hetvenéves embert 1957. augusztus 13-án felakasztották.

Az osztrák–német Maderspach család a 18. század elején telepedett le Délkelet-Magyarországon. A szívvel-lélekkel magyarrá vált népes família tagjai nemzedékeken át építették új hazájukat, s ha kellett, tűzzel-vassal küzdöttek osztrákok, szerbek, románok, oroszok ellen a magyarságért.

Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács Bihar megyei szervezete Domonkos László könyvbemutatójára hívja az érdeklődő közönséget július 27-én, szerdán 18 órára a Lorántffy Zsuzsanna Református Egyházi Központ múzeumtermébe.

A legújabb kutatások szerint az eddig Nagy Lajos király korából származónak hitt aracsi templom jóval régebbi, még Szent István életében, az 1020-as, 1030-as években épülhetett, s csak a gyulafehérvári állítható melléje. Most is szinte olyan, mint akkoriban: teljesség a semmiben.

FIGYELEM! Elavult, nem támogatott böngésző! Töltsön le egy újat!